Aktualizováno: 21.11.2016

Test modernizovaného Suzuki S-Cross

  • Sexy faktor: 3
  • Rodinný faktor: 2
  • Byznys faktor: 3
  • Fun faktor: 2
  • Offroad faktor: 2
  • Ženský faktor: 4
Testované motory: 1.4 BoosterJet 4x4

 
Suzuki S-Cross je zástupce menších pětimístných SUV, které jsou vyhledávanými vozy především u starší klientely, nejčastěji manželských párů, které už žijí sami. Často si taková auta pořizují i ženy.

Má totiž zvýšenou kabinu, dobře se do něj nastupuje, poskytuje výborný výhled. Protože se nabízí také s pohnem všech kol, může uspokojit ty, kteří bydlí v hůře přístupných místech, jezdí na venkov, na chalupu, ale stačí jim menší SUV namísto plnohodnotného.

S-Cross se začal v Česku prodávat koncem léta 2013 jako SX4 S-Cross, od dubna 2014 importér vypustil označení SX4. V létě 2016 se S-Cross dočkal faceliftu.

Design

Suzuki S-Cross - pohled ¾ zepředu dopravaSuzuki S-Cross - pohled bok dopravaSuzuki S-Cross - pohled záď čistáSuzuki S-Cross - pohled ¾ zezadu dolevaSuzuki S-Cross - pohled příď čistá

 

Test modernizovaného Suzuki S-Cross Test modernizovaného Suzuki S-Cross Suzuki S-Cross prošel v létě 2016 modernizací, která výrazně změnila jeho vzhled. Čelní maska se kompletně přepracovala, nyní má horizontální lišty místo původních vertikálních zaoblených vzhůru. Podstatně se změnil tvar světlometů a přibylo chromu. Někteří tvrdí, že po této změně připomíná trochu vozy BMW. Buď jak buď, působí teď lehce hodnotněji. 

Navíc se změnily i nárazníky a také se oživila paleta nabízených barev, nový je i vzhled kol. 

Že jde tedy o model po faceliftu, poznáte okamžitě. V kabině se moc neměnilo, plasty jsou tedy stále tvrdšího zrna, avšak kvalitně slícované, v autě nic nevyrže a vypadá to, že budou odolné.

Test modernizovaného Suzuki S-Cross Nejzásadnější novinkou je však sedmipalcový dotykový displej. Menu je rozděleno tak intuitivně, jak je může, snadno se v něm rozientují i ti, kteří se považují za technologické antitalenty. Teď je možné S-Cross spárovat přes prvky konektivity i s mobilním telefonem.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus