Aktualizováno: 13.6.2014

Test nového Nissanu Note

  • Sexy faktor: 2
  • Rodinný faktor: 2
  • Byznys faktor: 2
  • Fun faktor: 1
  • Offroad faktor: 1
  • Ženský faktor: 4
Testované motory: 1.2/59 kW

 
Nissan se snaží druhou generaci modelu Note odříznout od té první, která patřila k nejzajímavějším, ale také prodejně nejméně doceněným malým rodinným autům na pomezí hatchbacků a MPV.

Automobilka tedy tvrdí, že nový Note staví proti hatchbackům typu Ford Fiesta nebo VW Polo. Jenže stačí se podívat na profil karoserie, nebo ještě lépe si do nového Notu sednout a projet se s ním, a v tu ránu mám jasno. Tohle je opět kříženec hatchbacku a MPV, který bych řadil spíš mezi multifunkční vozy. Však se také rozměry karoserie od první generace téměř nezměnily.

Takže bych jej doporučil hlavně menším rodinám, ale také aktivnějším jednotlivcům a párům.

Nový Nissan Note nabízí stejně jako předchůdce v rámci malých MPV solidní poměr ceny, výbavy a prostoru, který se dá navíc slušně přizpůsobovat různým potřebám. Potěší úspornost motorů.

Za největší slabinu považuji úzkou kabinu. Jízdní vlastnosti s prioritou v podobě komfortu odpovídají rodinnému zaměření.

Nový Nissan Note přijel na český trh na podzim roku 2013.

Design

Nissan Note - pohled ¾ zepředu dopravaNissan Note - pohled bok dopravaNissan Note - pohled záď čistáNissan Note - pohled ¾ zezadu dolevaNissan Note - pohled příď čistá

 

Druhé generaci se částečně podařilo eliminovat slabinu předchůdce, jehož vnější i vnitřní vzhled vyzařoval nudu.

Zvlášť příď novinky mi připadá výraznější a zajímavější, na boku přibyly dynamičtější linie, jen nové zádi jsem moc na chuť nepřišel. Hodně omladila přístrojová deska, působí modernějším a také hodnotnějším dojmem.

Potěšilo mne dobré odhlučnění kabiny.

Pokračování článku Řidičova zóna

 
 

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus