Aktualizováno: 19.2.2015

Test Audi A6

 

 
Vysoce postavení manažeři, politici a úspěšní podnikatelé nebudou mít lehké rozhodování. Nové Audi A6 totiž rozhodně má v souboji se svými odvěkými rivaly BMW řady 5 a Mercedesem třídy E co nabídnout.

Každopádně je z německé prémiové trojky vyšší střední třídy nejdelší, nejširší, naměřili jsme mu nejlepší parametry na zadních sedadlech i v kufru a alespoň díky testované verzi s dvacetipalcovými koly mám pocit, že působí i nejvíc monumentálně. Ale těžko říct, zda bych to samé tvrdil i o základní A6 na šestnáctkách...

Rozhodně mi připadá, že A6 nad svými konkurenty vítězí moderním vzhledem přístrojové desky. Testované verze s pohonem všech kol mne také dostaly neuvěřitelným pocitem lehkosti při zatáčení, který má na svědomí i nižší hmotnost proti konkurentům.

Nejvíce zamrzí, že prakticky vše, co na už v základu dost drahém autě uvidíte, je za příplatek. Seznam volitelných prvků výbav svou délkou několikanásobně převyšuje výčet těch standardních.

Audi A6 současné generace přijelo na český trh na jaře roku 2011, koncem roku 2014 prodělalo modernizaci. Po tomto faceliftu jsme zatím testovali pouze verzi A6 allroad quattro zde, jinak je k dispozici recenze vozu před modernizací.

"Test nového Audi A6".

Kompletní ceník, výbavy, technické údaje, další fotografie, barvy a možnost porovnání s konkurencí najdete zde.

blog comments powered by Disqus